Підсумкова науково-практична конференція «Актуальні проблеми інклюзивної освіти» (далі – Конференція) відбулася 8 квітня 2021 року у ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» (м. Київ,
вул. Львівська, 23). У зв’язку з карантинними заходами на території України та згідно листа МОН №1/9–98 від 25.02.2021р. Конференція відбулась у дистанційній формі в у режимі Online у додатку ZOOM.

У роботі Конференції взяли участь 19 студентів-учасників Конкурсу, 16 наукових керівників, які представляли 11 ЗВО України, студенти 5 курсів та викладачі Університету «Україна» (15 осіб). Усього 50 учасників.
Відкрила Конференцію з вітальним словом Голова галузевої конкурсної комісії, доктор педагогічних наук, професор,  проректор з наукової та міжнародної діяльності університету Ганна Давиденко, яка передала
учасникам вітання від імені Президента Університету «Україна», доктора технічних наук, професора Петра Таланчука. Вона представила учасникам Конференції членів організаційного комітету, членів галузевої конкурсної комісії, ознайомила з програмою та регламентом роботи Конференції.

Запрошені учасники Конкурсу представили для захисту та обговорення 17 конкурсних робіт. Перед виступом, кожен учасник проходив процедуру автентифікації попередньо надавши фото студентського квитка членам
галузевої конкурсної комісії. Виступи учасників Конференції були заслухані з великою увагою та зацікавленням. У ході обговорення доповідей виникала жвава дискусія з питань практичного впровадження інклюзивного навчання в навчальних закладах України, конкретних прикладів проведеної роботи в дошкільних закладах, школах, університетах, проблемних питань, що виникають в учасників навчально-виховного процесу.
Заслухавши та обговоривши наукові доповіді студентів-учасників Конкурсу, а також врахувавши рецензії на конкурсні роботи та самі конкурсні роботи, Галузева конкурсна комісія визначила переможців Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2020/2021 навчальному році у галузі «Актуальні проблеми інклюзивної освіти». Серед переможців й виявився студент ННІ Права СумДУ – Соколенко Олексій Петрович, котрий отримав Диплом III ступеня.

Вітаємо з зайнятим призовим місцем Соколенка Олексія Петровича та дякуємо його науковому керівнику – Шлапко Тетяні Вікторівні за підготовку до участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузей знань і спеціальностей за напрямом “Актуальні проблеми інклюзивної освіти”!

 205